Dny obce Štáblovice 25. - 26. 6. 2021

Datum: 21.07.2021Autor: Ing. Irena Hrbáčová
Poslední červnový víkend se nesl ve znamení Dnů obce Štáblovice. Termín byl přeložen z původně plánovaného začátku června, ale ukázalo se to jako správný krok. Počasí se vydařilo a vládní opatření již nebyla tak striktní. Pátek 25. 6. byl věnovaný převážně dětem, kdy jsme společně se členy TJ Sokol Štáblovice uspořádali sportovně – poznávací stezku v rámci projektu Evropská míle 2021. Děti byly moc šikovné a s úkoly si hravě poradily a za odměnu se mohly radovat z drobných dárků a občerstvení. Třešničkou na dortu byla i točená zmrzlina, kterou opět přivítáme i na letošním nedělním karmašovém odpoledni. Po skončení úkolů začal v podvečer, za zvuků havajské hudby, maškarní bál pro děti plný soutěží, tance a sladkých odměn. Všechny děti moc chválíme za jejich masky a rodiče za pohotovost, se kterou děti ze sportovního převlékli do maškarního. S postupujícím večerem se začalo rozrůstat stanové městečko, opékaly se špekáčky a po setmění se na plátně promítal i film. V noci pro odvážné nechyběla ani stezka odvahy. Ranní sluníčko všechny spáče pošimralo po tvářích a po vydatné snídani se mohli vydat domů a připravit se na bohatý odpolední program.

Krásné letní odpoledne zahájil v sobotu 26. 6. starosta obce p. Tomáš Vavrečka a přivítal všechny přítomné při svém proslovu. Společně s DJ Alešem Indrákem poté provázel mluveným slovem celé odpoledne. Jako první bylo na programu kouzelnické vystoupení, které vyvolalo úsměv i údiv na dětských tvářích, dospělí se zase mohli zapojit do I. ročníku Obecního koštu ovocných pálenek, kdy členové Českého zahrádkářského svazu Štáblovice rozlévali 14 „tajných“ vzorků od štáblovických občanů a první tři účastníci poté obdrželi diplom a dárky od obecního úřadu. Při účasti 44 hodnotících se na prvním místě umístil p. Michal Prejda se svou meruňkovicí, na druhém místě pak skončil p. Milan Prejda se slivovicí a na třetím místě p. Jan Šrom opět s meruňkovicí. Chtěli bychom tímto moc poděkovat všem, kteří se zúčastnili se svými vzorky a neostýchali se podrobit veřejnému hodnocení! Příště se budeme těšit na všechny a snad i malinko větší počet vzorků.

Po celé odpoledne byl připraven rovněž bohatý doprovodný program – skákací hrady, malování na obličej, cukrová vata, laserové pušky, rozmanitá šlapací vozítka či tipovací soutěž a hasičský a obecní vozový park.

Slavnostní chvíle pak nadešla v 17 hodin, kdy byla předána paní Marii Ripplové Cena zastupitelstva obce Štáblovice za dlouhodobé zásluhy o rozvoj obce v oblasti kultury a Děkovný list obce Štáblovice paní Janě Cahlové za dlouholetou podporu hnízdění čápa bílého v obci Štáblovice. Dle Obecně závazné vyhlášky o oceněních obce Štáblovice č. 3/2019 mohou návrhy na udělení ceny zastupitelstva obce či děkovného listu podávat rovněž občané obce či kolektivy a instituce.

Pozdně odpolední program se již nesl v tanečním rytmu při vystoupení bubenického orchestru BORIS pod vedením Ivo Samiece, a poté již následovala večerní zábava se skupinou BT Nova a DJ.

Chtěli bychom na závěr moc poděkovat všem dobrovolníkům, ať už z řad jednotlivých spolků či jednotlivců, zaměstnancům obce či zastupitelům, prostě všem lidem ochotným pomáhat. Jak při náročných přípravách, tak soutěžích, zajištění a přípravě občerstvení, obsluze, úklidu a vlastně po celý víkendový program. Bez této pomoci bychom se totiž do pořádání akce takovéhoto rozsahu vůbec nemohli pustit.

Kulturní výbor obce Štáblovice

Registrace vám přinese upozornění na krizové situace, informace o dopravních uzavírkách, odstávkách vody, elektřiny apod., pozvánky na kulturní a sportovní akce, novinky z obce atd. Z odběru informací se můžete kdykoliv odhlásit.

Chci dostávat informace přes SMS

Zaregistrujte se!

Chci dostávat informace emailem

Kde máme dnes otevřeno?